خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

درباره ما

نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور: نیازی ضروری که باید به آن پاسخ داد

امروزه همه ما اگر به دنبال شغل مناسب یا خدمات خاصی باشیم و یا حتی اگر بخواهید کالایی بخریم یا بفروشیم، حتما به نیازمندی‌های گوناگون مراجعه می‌کنیم. از وب‌سایت‌های معروف گرفته تا آگهی‌های نیازمندی در روزنامه‌ها، همه و همه به ما کمک می‌کنند تا آن‌چه را که به دنبالش هستیم در کم‌ترین زمان ممکن پیدا کنیم. اما آیا تا به حال به نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور فکر کرده‌اید؟ هم‌وطنان ما در خارج از کشور چگونه می‌توانند با سایر ایرانیان ارتباط برقرار کرده، نیازهایشان را برطرف کنند؟

 

نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور چیست؟

ممکن است با خود بگویید طبیعتا نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور در همان کشوری که به آن رفته‌اند برطرف خواهد شد. این حرف هم درست است و هم نادرست. قطعا نیازهای روزمره و بسیاری از خدمات در کشور مقصد قابل دسترسی است. اما بخش بزرگی از نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور تنها به وسیله یک هم‌زبان یا ارتباط با یک هم‌وطن برطرف می‌شود. تنها افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند قادر به درک این موضوع هستند؛ چرا که بارها و بارها شخصا آن را احساس کرده‌‌اند.
افرادی را در نظر بگیرید که به تازگی به کشوری دیگر مهاجرت کرده‌اند. قطعا جاافتادن در این کشور و محیط جدید برای آن‌ها زمان‌بر خواهد بود. حتی برخی از افراد تا یک سال اول نمی‌توانند خود را با شرایط جدید وفق دهند. در چنین شرایطی، دسترسی به یک مرجع کامل از نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور می‌تواند بسیاری از مشکلات این افراد را به راحتی برطرف کند.
برای مثال، شما همراه با خانواده‌تان به ترکیه مهاجرت می‌کنید. قطعا دغدغه اصلی شما پیدا کردن شغل مناسب خواهد بود. در این شرایط، نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور به شما کمک می‌کند تا پیش از آشنایی کامل با محیط و یافتن شغل اصلی، توانایی‌هایتان را به هم‌وطنان‌ مقیم ترکیه (و مشخصا شهر محل سکونت‌تان) ارائه کرده، از این طریق، درآمد کسب کنید. علاوه بر این، هرچه‌قدر هم که در ایران زبان ترکی خود را تقویت کرده باشید، باز هم نیاز به شخص فارسی‌زبانی خواهید داشت که با محیط آشنا باشد تا بتوانید به کمک او برخی از کارهای خاص، مثل امور اداری‌تان، را مدیریت کنید. مثال‌های این‌چنینی کم نیستند و قطعا وجود یک مرجع نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور می‌تواند بخش بزرگی از این مشکلات را حل کند.

 

آیا نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور فقط برای مهاجران است؟

قطعا خیر. تسهیل امور مهاجران تنها یکی از کارکردهای نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور است. بسیاری از دانشجویان و گردشگران که یه صورت موقت در خارج از کشور هستند نیز می‌توانند به راحتی نیازهایشان را از این طریق برطرف کنند. فرض کنید این افراد به طور ناگهانی نیاز به پول، مدرکی خاص، مترجم و … داشته باشند. در چنین شرایطی، به راحتی می‌توانند با استفاده از نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور یا با هم‌وطنان ساکن آن کشور ارتباط بگیرند یا از ساکنان ایران که قصد سفر به آن کشور را دارند تقاضای کمک کنند.

 

دیواربان: متفاوت ترین مرجع نیازمندی‌های ایرانیان

در حال حاضر اصلی‌ترین مرجع نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور وب‌سایت رسمی www.divarban.ir‌ است. شما می‌توانید با درج آگهی خود در این وب‌سایت در کم‌ترین زمان ممکن نیازهای خود را در هرجای دنیا که باشید از طریق هم‌وطنان‌‌تان برطرف کنید. علاوه بر این، از طریق ما می‌توانید خود و توانایی‌هایتان را نیز به جامعه بزرگ ایرانیان خارج از کشور معرفی کرده، به هم‌وطنان خود خدمت‌رسانی کنید.
در واقع، دیواربان بستری فراهم کرده است تا ایرانیان خارج از کشور در سراسر دنیا بتوانند با هم‌وطنان خود در محل سکونت‌شان ارتباط بگیرند. این آشنایی و برقراری ارتباط صرفا به برطرف کردن نیاز‌های مادی افراد محدود نمی‌شود. هر فرد دور از وطن خود نیازهای معنوی بسیاری نیز دارد. نیاز به روابط دوستانه، ارتباط با یک هم‌زبان، حمایت یک هم‌وطن و موارد این چنینی از جمله نیازهای معنوی این افراد است. دیواربان افتخار این را دارد تا با ایجاد زمینه آشنایی هم‌وطنان در قالب نخستین مرجع نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور به برطرف کردن این بخش از نیازهای انسانی نیز کمک کند.